گروه مهندسان هم آشیان

توضیحات کوتاه در مورد گروه مهندسان هم آشیان
FA
EN
7 مورد از برترین معماری‌ها و طراحی‌های سال 2019

7 مورد از برترین معماری‌ها و طراحی‌های سال 2019

طراحی‌ها و معماری‌های شگفت انگیز، تنها افراد خبره را سر ذوق نمی‌آورند. بلکه حتی کسانی که هیچ سررشته‌ای در این زمینه ندارند و یک شهروند عادی هستند هم با دیدن یک طراحی و معماری متفاوت شگفت زده می‌شوند.

در این مقاله قصد داریم، برترین طراحی و اجرای طرح‌های معماری سال 2019 را معرفی کنیم. با ما همراه باشید و با این سازه‌های زیبا و متفاوت بیشتر آشنا شوید.

کتابخانه مایا سومایا (maya somaiya library)

فرودگاه بین‌ المللی داکسینگ پکن (Beijing Daxing International Airport)

مرکز موسیقی پاپ تایپه (Taipei Pop Music Center)

برج‌های مسکونی آینده در پونا هند (Future Towers)

دفتر مرکزي شرکت C&P در اتریش (C&P Corporate Headquarters)

مرکز طب سنتی چینی وی ‌های

موزه دون آرت در چین (Dune Art Museum)

 

 


کتابخانه مایا سومایا (maya somaiya library)

به نظرتان طراحی و معماری کتابخانه باید چگونه باشد تا افراد مختلف را به مطالعه علاقه‌مند کند؟ هندی‌ها هم مانند شما با این سؤالات در ذهنشان مواجه بوده‌اند. به همین خاطر دست به ساختن کتابخانه مایا سومایا زده‌اند.
این کتابخانه آجری در مسیر باریک بین مدرسه و ساختمان‌های اطراف ساخته شده است و بچه‌ها برای رسیدن به مدرسه، از روی سقف کتابخانه عبور می‌کنند. این طراحی متفاوت، باعث شده که بچه‌ها از روی کنجکاوی هم که شده سری به کتابخانه مایا سومایا بزنند و ساعتی را به مطالعه بپردازند.
البته فضای مطالعه مناسبی برای این کتابخانه در نظر گرفته و بزرگ‌سالان هم می‌توانند برای مطالعه به آنجا بروند.
سامیپ پادورا و همکارانش طراحی این کتابخانه متفاوت را بر عهده داشته‌اند و آن را در فضایی که مساحتی در حدود 534 فوت مربع بنا کردند.
اگر سفر به هند را در برنامه‌هایتان دارید یا در یکی از دانشگاه‌های هندی درس می‌خوانید، می‌توانید سری به کوپارگائون (Kopargaon) بزنید و این سازه شگفت انگیز و جذاب را از نزدیک ببیند.

برترین معماری های سال 2019

 

 

آشنایی با 7 طراح و معمار برتر جهان که در سبک معماری تاثیر گذاشته اند

 

 

 

فرودگاه بین‌ المللی داکسینگ پکن (Beijing Daxing International Airport) 

فرودگاه بین‌ المللی داکسینگ پکن، بزرگ‌ترین فرودگاه ساخته شده در جهان است. این فرودگاه به اندازه 97 زمین فوتبال در کنار هم مساحت دارد و هزینه ساخت آن حدود 12 میلیارد دلار برآورد شده.
زاها حدید معمار برجسته، طراحی و معماری این بنا را بر عهده داشته است. موقعی که وارد فرودگاه می‌شوید، نورانی بودن آن، اولین چیزی است که جلب توجه می‌کند. علت این همه نور در فرودگاه، هشت هزار پنجره‌ای است که روی سقف آن کار شده.
البته همه زیبایی‌های فرودگاه بین‌ المللی داکسینگ پکن به طراحی داخلی آن ختم نمی‌شود. بلکه نمای بیرونی این فرودگاه هم به نوبه خودش یک شاهکار هنری بی نظیر است. زاها حدید برای خلق این سازه و رنگ آن از ستاره دریایی الهام گرفته.
باورنکردنی است که با شیشه، بتون و میلگرد بتوان سازه‌ای را طراحی کرد که با انسان حرف میزند و مانند یک موجود زنده است، اما یک آرشیتکت حرفه‌ای مانند زاها حدید، خوب می‌دانست که چگونه باید به سازه‌ها جان بخشید.

 برترین معماری های سال 2019

 

 

مرکز موسیقی پاپ تایپه (Taipei Pop Music Center)

موسیقی بخشی از فرهنگ هر کشور است. به همین دلیل مرکز موسیقی پاپ تایپه ساخته شد. این مرکز موسیقی فضایی در حدود 62 هزار متر مربع را در برگرفته و 5000 صندلی برای تماشاگران دارد. البته برای پذیرایی از علاقه‌مندان به موسیقی در فضای آزاد هم 3000 صندلی در نظر گرفته شده. این فضا مکان مناسبی برای برگزاری کنسرت‌ها در فضای آزاد است.
شرکت معماران RUR این سازه تفاوت را طراحی کرده. ظاهر این ساختمان به اندازه‌ای با سازه‌های دیگر متفاوت است که هر فردی به محض دیدن آن می‌تواند مرکز موسیقی تایپه را تشخیص دهد.

برترین معماری های سال 2019 

 

 

 

برج‌های مسکونی آینده در پونا هند (Future Towers)

باورتان می‌شود که ساختمان‌های مسکونی هندی بتوانند جز برترین معماری‌های جهان شناخته شوند؟ یکی از این سازه‌ها در پونا هند بنا شده و گروه بین المللی معماری و شهرسازی MVRDV، مسئولیت طراحی و ساخت آن را بر عهده داشته است. برای ساخت این سازه، مساحتی بالغ بر 140 هزار متر مربع در نظر گرفته شده است.

برترین معماری های سال 2019

 

 در خصوص سبک های معماری بیشتر بدانید 

انواع سبک معماری

 

 

 

دفتر مرکزي شرکت C&P در اتریش (C&P Corporate Headquarters)

 

ساختمان مرکزی شرکت سی ‌‌‌اند ‌پی در اتریش یکی از سازه‌های برتر سال 2019 شناخته می‌شود.
این سازه، به شکل یک مکعب روبیک ساخته شده. چیزی که درباره این سازه جلب توجه می‌کند، پایه‌های بتنی آن است که استحکام ساختمان را افزایش می‌دهد و شیشه‌هایی که دور تا دور ساختمان به کار رفته‌اند و نور را مهمان فضای درون سازه می‌کنند.
فضایی که برای این سازه در نظر گرفته شده حدود 2465 متر مربع است و معماری آن را گروه معماری INNOCAD بر عهده داشته است.

 برترین معماری های سال 2019

 

 

 

مرکز طب سنتی چینی وی ‌های

چینی‌ها برای مرکز طب سنتی چینی وی ‌های از ترکیب دو معماری سنتی و مدرن با هم بهره گرفته‌اند. شاید به خاطر همین طراحی متفاوت است که نام این سازه در بین آثار برتر سال 2019 می‌درخشد. برای ساخت این مرکز، فضایی در حدود 7980 متر مربع در نظر گرفته شده و معماری آن را گروه GLA بر عهده داشته‌اند.

 برترین معماری های سال 2019

 

 

 

 

 

موزه دون آرت در چین (Dune Art Museum)

که به عنوان موزه شنی هنر چین هم شناخته می‌شود، یک موزه خاص و متفاوت است. این موزه به طور کامل درون ماسه قرار دارد و تنها بخش‌های کمی از آن از روی زمین قابل مشاهده است. الهام پخش طراحان این موزه، ماسه بازی کودکان در ساحل دریا بوده است.
این اثر هنری می‌خواهد اهمیت ماسه‌ها را در حفظ محیط زیست به نمایش بگذارد.
بخش‌هایی از موزه که از روی زمین مشخص هستند، برای تهویه هوا، ورود نور و ورود به درون موزه در نظر گرفته شده‌اند و گروه معماری اوپن این موزه را در فضایی در حدود 930 متر مربع بنا کرده‌اند.

 

سخن آخر

معماری بناها از گذشته تاکنون دستخوش تغییرات جدی شده است. سبک‌های معماری جدید به اندازه‌ای شگفت انگیز هستند که حتی می‌توانند با معماری‌های پیشین رقابت کرده و بازدید کننده‌های بیشتری را مجذوب خودشان کنند.
گروه هم آشیان با انواع سبک‌های معماری به خوبی آشنا است؛ بنابراین فرقی ندارد که می‌خواهید یک ساختمان اداری متفاوت داشته باشید یا به فکر طراحی یک سازه هنری هستید، در هر دو صورت، طراحان و معماران این گروه بهترین طراحی را برایتان انجام می‌دهند.

معماری, طراحی , آرشیتکت, هم آشیان, گروه معماری هم آشیان , اجرا , بهترین معماران , کتابخانه مایا سومایا, فرودگاه بین‌ المللی داکسینگ پکن, مرکز موسیقی پاپ تایپه, دفتر مرکزي شرکت C&P در اتریش, مرکز طب سنتی چینی وی ‌های, موزه دون آرت در چین


کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به گروه مهندسی هم آشیان میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]