گروه مهندسان هم آشیان

توضیحات کوتاه در مورد گروه مهندسان هم آشیان
FA
EN
معیارهای طراحی داخلی برای استفاده بهینه از فضا

معیارهای طراحی داخلی برای استفاده بهینه از فضا

معیارهای طراحی داخلی برای استفاده بهینه از فضا، این روزها بیشتر از گذشته مهم شمرده می‌شوند. چرا که زندگی در خانه‌های ویلایی بزرگ جایش را به زندگی در آپارتمان‌های کوچک داده است. با این وجود، دیگر کاربران جای زیادی برای قرار دادن وسایلشان ندارند. البته همه چیز تنها به همین چیدمان داخلی ختم نمی‌شود.


همان‌طور که میدانید، طراحی و معماری دو عضو جدا نشدنی هستند. خانه در اولین قدم باید یک معماری داخلی خوب داشته باشد و یک طرح داخلی حرفه‌ای آن را برای چیدمان آماده کرده باشد تا بتوان بهترین استفاده از فضاهای موجود کرد. چطور می‌توان از فضاهای موجود در خانه بهترین استفاده را کرد؟ گروه طراحی و معماری هم آشیان به این سوالاتتان پاسخ می‌دهد.

نقش رنگ‌ها در اینتریو دیزاین

اولین گزینه‌ای که در بین معیارهای طراحی داخلی برای استفاده بهینه از فضا باید به آن توجه داشته باشید، چگونگی استفاده از رنگ‌ها است. شما باید بدانید که چه رنگ‌هایی برای خانه‌های مختلف مناسب است.
موقع انتخاب رنگ‌ها، یک پالت بزرگ رنگی در اختیارتان است. می‌توانید رنگ نارنجی را برای رنگ‌آمیزی در و دیوارها انتخاب کنید یا رنگ قرمز را.

برای خانه های کوچک این رنگها مناسب است؟

راستش را بخواهید، این برای وقتی است که شما طراح داخلی نباشید. چرا که یک طراح داخلی هرگز از رنگ‌های جیغ و زننده برای در و دیوارهای یک فضای کوچک استفاده نمی‌کند.
رنگ‌های روشن مانند سفید، آبی روشن و سبز روشن، فضای شما را پر نور و بزرگ نشان می‌دهند. پس قطعاً بهترین انتخاب برای دیوارها و سقف، رنگ‌های روشن هستند.
این موضوع حتی برای کف پوش‌ها هم صدق می‌کند. بهتر است کفپوش های به رنگ تیره را کنار بگذارید و کفپوش هایی را که روشن‌تر هستند برای این فضا انتخاب کنید.
حتما در کنار رنگ‌های روشن محیط، از رنگ‌های متضاد برای بخش‌های خاص استفاده کنید. این کار طراحی را خاص‌تر و متفاوت‌تر نشان می‌دهد.

 

طراحی داخلی می تواند نقش موثری در ایجاد فضایی زیبا و آرامش بخش در پروژه های ساختمانی داشته باشد

طراحی داخلی ساختمان و نقش آن در شادابی

 

توجه به جزئیات

در طراحی داخلی برای استفاده بهینه از فضا، جزییات پروژه اهمیت چندین برابر پیدا می‌کنند. چون طراح باید برای هر بخش یک برنامه داشته باشد و به نحوی مکان را برای چیدمان عناصر آماده کند که به هم ریخته و شلوغ به نظر نرسد.
می توانید به جای این که میزهای بزرگ و جاگیر را استفاده کنید، یک دیوار را با چند شلف تزیین کرده و کتاب‌ها یا لوازم تزئینی را روی آن‌ها قرار دهید.
البته بهینه سازی فضا محدود به اتاق‌ها نیست، حتی پشت درب کابینت‌ها و نحوه قرار دادن وسایل در آن‌ها مهم است. شما می‌توانید کابینت‌هایی را سفارش دهید که می‌توانند وسایل بیشتری را طبق نظم خاصی در بر بگیرند.
طراح داخلی باید تک تک قسمت‌های خانه را به صورت چیده شده در ذهنش تصور کند و به اندازه‌ای روی این عناصر مانور دهد تا به بهترین سبک معماری و طراحی برسد. با این طراحی ویژه، مرز بین آماده شدن خانه تا چیده شدن آن تنها چند روز است و سردرگمی در جانمایی عناصر نخواهید داشت.

استفاده از وسایل با کاربردهای متنوع

وسایلی که برای فضاهای کوچک استفاده می‌کنید، بهتر است چندین کاربرد داشته باشند. به عنوان مثال، خانه‌ای که فضای کمی در آشپزخانه و پذیرایی دارد، نمی‌تواند جایی مناسبی برای قرار دادن میز ناهار خوری داشته باشد.
البته می‌توانید میز را در یک گوشه جا دهید، اما این میز به همراه صندلی‌هایش، تنها یک عضو دست و پاگیر در خانه است و امکان دارد به طور کامل در یک گوشه به صورت فشرده قرار بگیرد و کارآمدی خودش را از دست دهد.
در طراحی داخلی که برای بهینه سازی استفاده از فضا انجام می‌شود، از میز کانتر آشپزخانه هم می‌توان به عنوان میز غذاخوری استفاده کرد. این کانتر به نحوی طراحی می‌شود که بتوان چند صندلی در کنار آن قرار داد و صندلی‌ها پس از استفاده در فضای زیر کانتر قرار بگیرند.
با این کار شما یک میز غذاخوری کاربردی و زیبا دارید که فضای زیادی را اشغال نکرده و نیازهایتان را برآورده می‌کند.و در پایان...


یک طراح داخلی می‌تواند یک دکوراتور خوش ذوق هم باشد. اگر با یک تیم حرفه‌ای مانند گروه طراحی و معماری هم آشیان کار کنید، خیالتان راحت است که تمام نکات مربوط به معیارهای طراحی داخلی برای استفاده بهینه از فضا رعایت می‌شوند. با رعایت این نکات، خانه شما در عین حال که کوچک است، بسیار بزرگ، دلباز و جادار به نظر می‌رسد و می‌توانید زندگی آرامی را در این محیط تجربه کنید.

معماری, طراحی داخلی, اینتریو دیزاین, طراح داخلی, تاثیر رنگ ها بر طراحی , وسایل متنوع و کاربردی , دکوراتور, گروه طراحی و معماری هم آشیان


کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به گروه مهندسی هم آشیان میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]