گروه مهندسان هم آشیان

توضیحات کوتاه در مورد گروه مهندسان هم آشیان
FA
EN
معماری پایدار چیست؟

معماری پایدار چیست؟

معماری به سمتی می رود که روز به روز بیشتر در خدمت جامعه و کره زمین باشد. به همین دلیل مفاهیم و موضوعات جدیدی در این شاخه معرفی می شوند که «معماری پایدار» یکی از همین مفاهیم است.

معماری پایدار چیست؟

اهمیت معماری پایدار

مفاهیم و نمونه های معماری پایدار

پیشرفت دنیا به سوی استفاده از معماری پایدار

نمونه های معماری پایدار

 

 

 

معماری پایدار چیست؟

این اصطلاح در صنعت ساخت و ساز، معماری و طراحی رواج بسیاری دارد اما از طرفی هنوز سعی دارد جای خودش را در مجامع و اذهان بین المللی جا کند.
معماری پایدار و مسائل زیست محیطی، اکنون به بخشی از دستور کار مشاغل و جوامع محلی و بین المللی تبدیل شده است. دیگر منابع به سمتی می رود که مردم نمی توانند به اندازه کافی از آن استفاده کنند. واژه «پایداری» و عبارت «معماری پایدار» به دو دلیل اصلی و کاربردی، به جهان معماری و طراحی نفوذ کرده است. در واقع موضوعی که پایدار تلقی شود، به شکلی وابسته به محیط زیست است. از این رو شکل کار معماری پایدار و محیط زیست، بهم گره خورده است.

 

 

معماری سبز چیست؟اهمیت معماری پایدار

معماری پایدار با هدف دستیابی به بهره وری انرژی، صرفه جویی در نیروی انسانی، تأثیرات مثبت بر سلامتی جامعه، آسایش و بهبود زندگی ساکنین ساختمان ها طراحی شده است. به طور خلاصه تر، معماری پایدار یعنی اهمیت دادن به تابش خورشید، استفاده از انرژی های تجدید پذیر و تعامل بیشتر با محیط زیست است.
امروز کالا برسه، از پیشروهای معماری پایدار، باور دارد «پایداری، به عنوان پارادوکسی از تزویر است.» در واقع انسان همواره در تلاش بوده از منابع تجدید ناپذیر و تمام شدنی برای حفظ حیات خود استفاده کند و حالا از از پایدار بودن معماری استفاده می کند تا حداقل اگر به فرسایش کره زمین ادامه نمی دهد، به پایان یافتن منابع طبیعی دامن نزند.
پایداری در معماری فقط به معنای کاهش مصرف انرژی و اتلاف نیست. نمی توان آن را به زیر شاخه های مختلف تقسیم کرد زیرا این مجموعه ترکیبی اساسی از ذات مرتبط به وجود ما در کره زمین است.

 

معماری بایونیک چیست؟

 

 

 

 

مفاهیم و نمونه های معماری پایدار

 

پایداری پروژه، باید یک الزام باشد، نه یک ویژگی. از زمان ساخت اهرام مصر باستان، روال به همین شکل بوده است. اگر نگاهی به کشورهای در حال توسعه بیندازیم، همواره نمونه هایی بارز از معماری پایدار را مشاهده می کنیم. در چنین جاهایی، نیروی کار محلی و جامعه در بطن ماجرا و پروژه قرار دارند. پروژه «مدرسه شناور ماکوکو» در لاگوس نیجریه، یکی از برترین مثال های بارز در زمینه مفاهیم معماری پایدار است. معماران با استفاده از رویکرد خلاقانه، با در نظر گرفتن شرایط زیست محیطی و استفاده از نیروهای محلی، یکی از زیباترین جاذبه های جهان را ساخته اند.

 

 معماری پایدارپیشرفت دنیا به سوی استفاده از معماری پایدار

خوشبختانه، این نوع پروژه های معماری با گذشت زمان رایج تر می شوند اما هنوز نمی توان گفت دنیا به سطحی رسیده که این معماری را با آغوش باز بپذیرد. آیا ظاهر مهم است یا ماده؟ اصلا ممکن است ظاهر از ماده و باطن پیشی بگیرد؟ چرا انسان روی به ساخت ساختمان هایی نیاورد که به سود محیط زیست و سلامتی بشر هستند؟ البته این وسط باید دقت کرد. یک ساختمان فقط به دلیل اینکه از پنل های خورشیدی استفاده می کند، پایدار نیست.

معماری پایدار


اگرچه این موضوع باعث می شود انرژی تجدید ناپذیر اصلا مصرف نشود اما پایداری، مجموعه ای از تمام قسمت های آن است که شامل فرایندهای اجتماعی و اقتصادی است. اعلام یک ساختمان به عنوان ساختمان سبز، حتی اگر واقعاً سبز نباشد، به یک پدیده رایج تبدیل شده است که حتی برخی مالکان از این روش برای فروش و ارزش گذاری روی ملک خود استفاده می کنند.

 

معماری پایدار 

نمونه های معماری پایدار

علاوه بر The Makoko Floating School، می توان به پروژه هادسون یاردز و ویلشایر اشاره کرد. مصالح به کار رفته در معماری پایدار، نمایانگر مفاهیم زیادی است. مفاهیمی مانند بازیافت تقریباً تمام چیزهایی که از آن ها استفاده می شود. با توجه به اینکه در آینده ای نزدیک، هم از لحاظ زیست محیطی و هم از لحاظ هزینه، معماری پایدار بخش اصلی از آینده را تشکیل می دهد، توصیه می کنیم پروژه و کارهای خود را به گروه طراحی و معماری هم آشیان بسپارید تا از فواید بی نظیر این نوع معماری بهره مند شوید.

معماری, طراحی , آرشیتکت, طراحی داخلی, طراحی نما, طراح, هم آشیان, مهندسی معماری, گروه معماری هم آشیان , گروه طراحی و معماری هم آشیان, معماری پایدار, پایداری


کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به گروه مهندسی هم آشیان میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]