گروه مهندسان هم آشیان

توضیحات کوتاه در مورد گروه مهندسان هم آشیان
FA
EN
معماری سبز چیست؟

معماری سبز چیست؟

یکی از روش های متداولی که امروزه برای طراحی ساختمان ها استفاده می شود معماری سبز است، در این روش با استفاده از ابزار های طبیعی که به محیط زیست آسیبی وارد نمی کند به طراحی و ساخت ساختمان های مدرن و جدید پرداخته خواهد شد.
در حالت کلی مهندسان در معماری سبز ساختمان هایی را که خواهند ساخت که کاملا با محیط زیست سازگار هستند.

آرشیتکت ها می توانند برای ساخت یک ساختمان و طراحی معماری آن از موارد و امکانات مختلفی بهره ببرند اما در معماری سبز تنها از مواد و مصالحی استفاده می شود که هیچ آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند.

هدف از معماری سبز چیست؟

مزایای ساخت بناها و املاک بر طبق معماری سبز چیست؟

معروف ترین ساختمان‌ها یا املاک ساخته شده با معماری سبز

برج درختی تورنتو با معماری سبز

خانه Yin and Yang، آلمان

هتل پارک رویال، سنگاپور

خانه Corralo، گواتمالا

 

 

 

هدف از معماری سبز چیست؟

بزرگترین هدف از معماری سبز طراحی و ساخت املاک و ساختمان‌های دوستدار محیط زیست است تا از مواد و مصالحی استفاده شود که به محیط زیست آسیب نرساند. گروه معماری هم آشیان یکی از شرکت‌های معماری بزرگ و مطرح کشور دارای معماران و طراحان برجسته و آموزش دیده در زمینه ساخت و اجرای بنا دوستدار محیط زیست است.
هم آشیان یک گروه معماری پیشرو و خلاق بوده که همواره در انجام پروژه‌های خود با احترام به نظر مشتری و در نظر گرفتن دیدگاه‌های آنها، ساختمان و بناهایی مبتکرانه با استفاده از فناوری روز دنیا ساخته است.
یکی از جدیدترین و خلاقانه ترین پروژه‌های معماری هم آشیان ساخت بناها و ساختمان‌های مطابق با معماری سبز است.
پروژه‌های طراحی ساختمانی این گروه معماری به دلیل استفاده از جدیدترین روش‌ها و تکنیک‌های طراحی و ساخت بنا و استفاده از پیشرفته ترین ابزارآلات و بهترین مصالح ساختمانی بیشترین مشتری و فروش را دارد.

 

 

7 مورد از برترین معماری‌ها و طراحی‌های سال 2019

 

مزایای ساخت بناها و املاک بر طبق معماری سبز چیست؟

• بناها و املاک ساخته شده بر طبق معماری سبز دارای پایداری و استحکام زیادی هستند. در هر زمان ممکن، استفاده مجدد از ساختمان‌های موجود و حفظ محیط زیست اطراف وجود دارد. ترکیب زمین‌های خاکی، باغ‌های موجود در پشت بام و درختان، گل‌ها و گیاهان کاشته شده به صورت گسترده در اطراف و پیرامون ساختمان‌ها و بناها بسیار زیبا است.
• آب باران با نصب حوضچه‌های مخصوص ذخیره شده و برای تمیز کردن قسمت‌های مختلفی از ساختمان و آبیاری فضای سبز این بناها استفاده می‌شود. میزان مصرف آب و منابع مورد بررسی قرار می‌گیرد.
• می‌توان بهره وری انرژی را از طرق مختلف، به عنوان مثال، با تغییر جهت ساختمان‌ها، از مزایای کامل تغییرات فصلی در تغییر موقعیت خورشید و با استفاده از منابع متنوع و متناسب با منطقه که ممکن است بسته به موقعیت جغرافیایی متفاوت باشد، افزایش داد. باد، انرژی زمین گرمایی، زیست توده، آب یا گاز طبیعی عواملی هستند که می‌توان از آنها برای تامین انرژی این ساختمان‌ها و بناهای ساخته شده از طریق معماری سبز استفاده کرد.
• مطلوب ترین مواد، برای ساخت بناها و املاک مطابق با معماری سبز، مواد بازیافتی یا تجدیدپذیر هستند که برای تولید کمترین انرژی را دارند. آنها در حالت ایده آل به صورت محلی موجود بوده و عاری از مواد شیمیایی مضر هستند. آنها از مواد اولیه غیر آلوده ساخته شده و با دوام و قابل بازیافت هستند.
• در ساخت املاک و بناهای ساخته شده با معماری سبز از موادی ساخته شده و محیطی ایجاد می‌شود که بر احساس فرد از بودن در یک فضای مسکونی، تجاری یا اداری تاثیر می‌گذارد و شامل ویژگی‌هایی از قبیل احساس کنترل بر فضای شخصی، تهویه مناسب، کنترل دما و استفاده از موادی است که گازهای سمی را منتشر نمی‌کنند.

 

آشنایی با 7 طراح و معمار برتر جهان که در سبک معماری تاثیر گذاشته اند

 

 

معروف ترین ساختمان‌ها یا املاک ساخته شده با معماری سبز

در ادامه مقاله چند ساختمان یا املاک ساخته شده با معماری سبز معرفی و بررسی می‌شود.

 

 معماری سبز

برج درختی تورنتو با معماری سبز

1-برج درختی تورنتو، کانادا
این یک برج و ساختمان بلند ساخته شده توسط آرشیتکت Chris Precht بوده که با معماری سبز ساخته شده و دارای 18 طبقه است و 62 متر ارتفاع دارد.

 

 معماری سبز

خانه Yin and Yang، آلمان

2-خانه Yin and Yang، آلمان
خانه Yin and Yang، آلمان هم توسط آرشیتکت Chris Precht بر طبق اصول معماری سبز طراحی و ساخته شده است.

 

 معماری سبز

هتل پارک رویال، سنگاپور

3-هتل پارک رویال، سنگاپور
هتل پارک رویال، سنگاپور توسط آرشیتکت firm WOHA بر طبق اصول معماری سبز طراحی و ساخته شده است. این هتل بیش از 15 هزار متر مربع فضای سبز دارد و از انرژی خورشیدی برای تامین انرژی هتل استفاده می‌کند.

 

 معماری سبز

خانه Corralo، گواتمالا

4-خانه Corralo، گواتمالا
خانه Corralo، گواتمالا را آرشیتکت PAZ Arquitectura بر اساس قواعد و اصول معماری سبز ساخته است. این ساختمان دارای 747 متر مربع مساحت است. در این بنا از پایه‌های بتونی دفع حرارت در اطراف درختان استفاده شده و برای مصالح آن از مواد بازیافت شده استفاده گردیده است. این آرشیتکت می‌خواست درختان موجود در منطقه با فضای زندگی ارتباط برقرار کنند.

معماری, طراحی , آرشیتکت, هم آشیان, گروه معماری هم آشیان , گروه طراحی و معماری هم آشیان, معماری سبز


کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به گروه مهندسی هم آشیان میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]