گروه مهندسان هم آشیان

توضیحات کوتاه در مورد گروه مهندسان هم آشیان
FA
EN

معرفی طراحان و معماری های خاص جهان

معماری و طراحی از دیر باز در زندگی انسان ها نقش اساسی را داشته و با آنها عجین بوده است. معماری دارای سطح گسترده ای در فرهنگ ملل می باشد. می توان با طراحی در به وجود آمدن بنایی ماندگار در تاریخ برای همیشه ماندگار شد.


طراحان و معماران بسیاری در سراسر جهان وجود دارند که از معماری برای بیان ایده ها و افکار خود استفاده نموده اند. آنها با استفاده از قدرت ذهنی خود توانسته اند آثار بی نظیری را در ساختمان سازی و همچنین طراحی نما از خود به جای بگذارند.

معماری در واقع علمی است که در همه زمینه های زندگی افراد نقش موثری را ایفا می نماید.

در این مقاله به معرفی نمونه هایی از طراحی ها و آرشیتکت های معروف جهان می پردازیم.


1. بی شک میس وندروهه را می توان یکی از پیشگامان در عرصه طراحی معماری مدرن دانست. در واقع این معمار آلمانی توانست سبکی مدرن و تازه را به عرصه معماری و طراحی داخلی معرفی نماید. او با استفاده از مواد و مصالح فلزی و شیشه توانست در فضاهای داخلی تنوع منحصر به فردی را به وجود بیاورد. آثار بی نظیری از این معمار در ساختمان سازی ثبت شده است که می توان به معروف ترین آنها اشاره نمود: غرفه بارسلونا، خانه فرانزورث، میدان وست مونت و مرکز تورنتو و بسیاری دیگر از طراحی نما و طراحی داخلی.2. ارو سارینه یکی از معماران و آرشیتکت های فنلاندی می باشد که توانست سبک جدیدی را به نام نئوپروستیستی را در طراحی معماری رواج دهد. این آرشیتک دارای آثار قابل توجهی در طراحی نما و پلان های معماری می باشد. نمونه ای از این آثار شامل: قوس گیت وی در سنت لوئیس، مرکز پرواز TWA و فرودگاه بین المللی واشنگتن دالز می باشد.

 

3. سزار پلی یکی دیگر از معروف ترین آرشیتکت های جهان می باشد. این معمار توانسته با طراحی ساختمان های بلند و آسمان خراش ها شهرتی جهانی کسب نماید. به دلیل سبک معماری بی نظیر وی او مدال طلای انستیتوی معماری آمریکا را از آن خود نموده است. پروژه های برجسته وی را می توان به این صورت نام برد: برج های پتروس، مرکز مالی جهانی، مرکز ولز فارگو و ساختمان کلینیک کریل همچنین صدها پروژه طراحی داخلی و طراحی نما که بسیار دارای معماری نوین و جذابی است.

4. زاها حدید نامی است که در ذهن ها ماندگار شده است. این معمار زن که به ملکه منحنی شهرت دارد، بی شک جزء برترین معماران و آرشیتکت های زن محسوب می شود. در واقع طراحی نما و پلان به سبک زاها حدید تقریبا در هیچ معماری دیگری قبل از آن دیده نشده بود. اون توانست با استفاده از فرم های منحنی در آثار خود معماری مدرن را تغییر دهد. در واقع آثار زاها حدید در طراحی داخلی و خارجی دارای جوایز ارزشمند جهانی است. نمونه ای از آثار این بانوی معمار را می توان اینگونه نام برد: خانه اپرای گوانگژو، مرکز بازی های آبی المپیک لندن، برج عقرب میامی،گلکسی SOHO در پکن.

5. یکی از بهترین آرشیتکت های معماری ارگانیک را می توان فرانک لوید رایت نامید. در واقع علاقه فرانک لوید رایت بیشتر مربوط به ساخت معماری و طراحی نما در طبیعت می باشد. او آثار و ساختمان های خود را به نحوی طراحی نموده است که دارای همسازی با طبیعت باشند. در واقع طراحی نما با سبک این معمار دارای سادگی و در عین حال مفهومی با قواعد خاصی می باشد. مهمترین اثر فرانک لوید رایت خانه آبشار می باشد که با استفاده از سطوح افقی و عمودی بر روی آبشار توانسته معماری بی نظیری را خلق نماید. ارتفاع کم در ساختمان ها از ویژگی بارز سبک لوید رایت می باشد.

6. آنتونی گائودی معماری است که با الهام از دین آثار منحصر به فردی را خلق نموده است. به همین دلیل به معمار خدا شهرت دارد. سبک مورد استفاده در آثار این معمار معروف مدرنیسم می باشد. او توانسته در بارسلونا آثار ارزشمندی را خلق نماید که به مناطق دیدنی برای بازدید عموم تبدیل شده است. آثار او: کاسا وینس، لا پدررا، پارک گوئل، پالائو گوئل، کاستا بتلو و بسیاری دیگر از آثار ارزشمند در طراحی نما و طراحی داخلی ساختمان ها را می توان اشاره نمود.

7. نورمن فاستر یک معمار انگلیسی می باشد که دارای بیش از 470 جایزه در زمینه معماری می باشد. این معمار برجسته دارای آثار ارزشمندی همچون: موزه هنر های زیبا بوستون، انستیتوی اسمیتسونین در واشنگتن و همچنین طراحی فرودگاه پکن است.

معماری, طراحی , بهترین معمار, آرشیتکت, بهترین آرشیتکت, ساختمان سازی, میس وندروهه, سبک مدرن, طراحی داخلی, ارو سارینه, نئوپروستیستی, طراحی نما, پلان های معماری, سزار پلی, زاها حدید, ملکه منحنی, فرانک لوید رایت, آنتونی گائودی, نورمن فاستر, مدرنیسم


کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به گروه مهندسی هم آشیان میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]