گروه مهندسان هم آشیان

توضیحات کوتاه در مورد گروه مهندسان هم آشیان
FA
EN
طراحی داخلی چیست و چه شاخه هایی دارد؟

طراحی داخلی چیست و چه شاخه هایی دارد؟

طراحی داخلی، همواره یک مسئله مهم و کلیدی در صنعت ساختمان بوده اما اهمیت آن در سال های گذشته، حتی بیشتر نیز شده است. حالا افراد بیشتر از همیشه به جزئیات طراحی داخلی منزل مسکونی یا شرکت تجاری خود اهمیت می دهند و جزئیات را در این زمینه بسیار جدی تلقی می کنند.

یکی از معضلات بزرگ در ساختمان سازی امروز ایران، تکراری و کلیشه ای شدن طراحی ها است اما گروه طراحی و معماری هم آشیان در کنار توجه به نیاز های روز افراد، پروژه هایی را به اجرا در می آورند که روح تازه ای را برای یک شهر یا یک منطقه به وجود بیاورند.
هم آشیان علاوه بر استفاده از تکنولوژی روز دنیا در طراحی نما ساختمان ها، در طراحی داخلی از بهترین و متخصص ترین افراد بهره می برد. شاید این سوال برای شما ایجاد شده باشد که اصلا طراحی داخلی چیست، طراح داخلی چه کاری انجام می دهد و این فعالیت، چه شاخه هایی دارد؟

در این مطلب، به این پرسش ها پاسخ داده ایم.

طراحی داخلی چیست ؟

درباره طراحی داخلی، تعریف های ساده و پیچیده زیادی وجود دارد اما در یک نگاه کلی، این فعالیت می تواند به معنای اضافه کردن یک تجربه یا یک هویت، به یک فضای خاص باشد. طراحی داخلی محلی که هر روز در آن هستیم، بدون تردید در شیوه زندگی، کار و سرگرمی ما بسیار اثرگذار است.
بهترین طراحان داخلی، افرادی هستند که در طراحی یک فضا هم به نیاز های افراد ساکن در آن فضا توجه نشان می دهند، هم سلیقه خاص این افراد را در طراحی خود دخیل می کنند و هم در کمترین فضا ها امکان بیشترین بهره برداری را فراهم می کنند.
طراحان داخلی امروزه باید درباره مفاهیم گسترده ای مثل مفهوم رنگ، جنس مواد مختلف، پایداری فضای داخلی، طراحی های دو بعدی و سه بعدی کامپیوتری، کد های ساختمان سازی و مسائل ایمنی و سلامتی اطلاعات داشته باشند.
کاری که طراح داخلی انجام می دهد، درست مثل ساختن یک فیلم یا چیدن نت ها برای ساخت یک قطعه موسیقی است. در واقع این طراح، همه اجزا را به دقت در کنار هم می چیند تا به شکلی ظریف و هنرمندانه، یک محصول نهایی دلچسب داشته باشد.

 

طراحی داخلی

 

طراحی داخلی مسکونی

طراحی داخلی در سبک هایی کاملا تخصصی صورت می گیرد. شاید در گذشته طراحان سرشناس بدون سپری کردن دوره های تخصصی این کار را انجام می دادند اما این فعالیت امروزه مبتنی بر اصول و آموزش های علمی است.
طراحی داخلی مسکونی یکی از شاخه های طراحی داخلی انجام می شود. این طراحی برای فضا هایی صورت می گیرد که قرار است افراد مختلف در آن اقامت کنند. این شاخه شامل طراحی فضای داخلی خانه، ویلا و اقامتگاه های مختلف می شود. حتی طراحی داخلی اتاق های یک هتل یا یک کشتی تفریحی، به همین شاخه تعلق دارند.

 

طراحی داخلی

 

طراحی داخلی اداری - تجاری

این شاخه از طراحی داخلی، به طراحی فضای مراکز و ساختمان هایی با اهداف اداری و تجاری مربوط می شوند. برای نمونه هر مرکز خرید، به یک طراحی مفید و کارآمد نیاز دارد. همان طور که یک اداره، یک بانک، یک مطب تخصصی پزشکی، یک مدرسه یا یک آرایشگاه، به کمک یک طراحی داخلی دقیق و اصولی، به یک مرکز خاص و منحصر به فرد تبدیل می شوند.

طراحی داخلی هنری

این شاخه از طراحی داخلی، عموما به طراحی سالن های کنسرت، نمایش، سالن های سینما و یا طراحی های داخلی مربوط به آثار هنری مرتبط می شود. طراحی داخلی در این حوزه ها، لذت روبرو شدن با یک فرآیند هنری را به اوج می رساند.

 

طراحی داخلی

 

چرا طراحی داخلی مهم است؟

شاید از خودتان بپرسید که اصلا چرا طراحی داخلی اهمیت دارد. حقیقت آن است که فضایی که ما دائماً در آن وقت می گذرانیم، می تواند بازتابی از خود ما باشد. بعضی از افراد به ساختار های بسیار ساده ای برای زندگی نیاز دارند و برخی دیگر، به دنبال ساختار های پیچیده تری هستند.
همه این افراد می توانند بر اساس باورها و نیاز های شخصی، از طراحی داخلی کمک بگیرند. مسئله مهم این است که طراحی داخلی، می تواند کیفیت زندگی، کار و سرگرمی را برای ما ارتقا بدهد و در نهایت، دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کند.

معماری, طراحی , طراحی داخلی, طراحی نما, طراحی داخلی پروژه های مسکونی, طراح, طراحی داخلی در پروژه های تجاری و اداری, هم آشیان, گروه معماری هم آشیان , اجرا , طراح داخلی, گروه طراحی و معماری هم آشیان, طراحی داخلی مدرن, طراحی داخلی به سبک مدرن, طراحی داخلی اداری - تجاری, طراحی داخلی هنری


کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به گروه مهندسی هم آشیان میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]