گروه مهندسان هم آشیان

توضیحات کوتاه در مورد گروه مهندسان هم آشیان
FA
EN
طراحی داخلی مدرن چیست؟

طراحی داخلی مدرن چیست؟

سبک های طراحی داخلی مدرن، از چندین تجسم مختلف تشکیل شده است و آن را در قالب تعریف بسیار پیچیده تر می کند.

از نظر ساده تر، طراحی داخلی مدرن به بازتاب حرکات هنری مدرن در فضای داخلی یک خانه اشاره دارد. مفاهیم سبک معماری مدرن، با ریشه در معماری و طراحی اسکاندیناوی و آلمانی، بدون شک سمبلی از سادگی و بی آلایشی است.

ویژگی ها و خصوصیات خانه مدرن

ویژگی های دکوراسیون داخلی به سبک مدرن

چه طرحی را باید در طراحی دکوراسیون به سبک مدرن انتخاب کرد؟

سبک مدرن اواسط قرن بیست

سبک معماری صنعتی

سبک معماری مدرن ملوانی یا دریایی

معماری مدرن به سبک اسکاندیناوی

معماری مدرن به سبک شهری

انواع فضاهای مدرن

آیا می توان طراحی داخلی کلاسیک را به همراه طراحی داخلی مدرن داشت؟

نگاهی به انواع نشیمن های کلاسیک و سنتی با دکوراسیون مدرن

 

 

 

 

ویژگی ها و خصوصیات خانه مدرن

در این سبک سعی می شود مبلمان و دکوراسیون منزل، ضمن حذف جزئیات غیر ضروری و سردرگم کننده، طوری طراحی شود که مبتنی بر استفاده از مواد طبیعی و رنگهای خنثی باشد.
هنگامی که صحبت از سبک طراحی داخلی مدرن می شود، ممکن است فکر کنید ترکیب رنگ های روز، مدنظر خواهد بود اما در سبک مدرن سعی می شود از تک رنگ ها و طرح های بی نقش در داخل اتاق های سفید و بی روح، استفاده بیشتری شود.

 

 

ویژگی های دکوراسیون داخلی به سبک مدرن

طراحی داخلی مدرن، می طلبد که به منظور حفظ سادگی و احساس طبیعی بودن، از ترکیب قابل توجهی از مواد طبیعی استفاده می شود. این موارد شامل استفاده از سنگ، چوب و چرم طبیعی یا اصلی است. در واقع دکوراسیون داخلی به سبک مدرن، باید حس و حال طبیعت را نشان دهد و این در اولین برخورد با چشم، ملموس باشد.
در طراحی داخلی مدرن، سعی بر این است که اگر از یک قطعه تزئینی استفاده می شود، آن قطعه معنا و مفهوم خاصی داشته باشد و فقط به خاطر زیبایی شناسی به کار گرفته نشود.

 

 

چه طرحی را باید در طراحی دکوراسیون به سبک مدرن انتخاب کرد؟

از آنجا که سبک های طراحی داخلی مدرن، همواره در حال پیشرفت هستند، میزان انتخاب ها را هم محدود می کنند. در این بخش از مطلب، گروه طراحی و معماری هم آشیان، بهترین طراحی دکوراسیون به سبک مدرن را انتخاب کرده و توضیح می دهد. در ادامه همراه ما باشید.

 

 

سبک مدرن اواسط قرن بیست

در اواسط قرن بیست میلادی، برخی از به یادماندنی ترین بخش های طراحی داخلی مدرن شکل گرفتند. خطوط صاف، محیط مینیمال و اشکال خنثی. از سارینن تا نیمیر و از ایمیز تا جاکوبسن و نوگوچی، اساتید این سبک از معماری مدرن بودند که این سبک را ابداع و آن را گسترش دادند. اولویت در سبک مدرن اواسط قرن، زیبایی شناسی و استفاده از رنگ ها بود.

 

 

طراحی مدرن

 

 

سبک معماری صنعتی

دکوراسیون صنعتی اغلب حالتی روستایی و پخته است و استفاده از مواد چوبی، بیشترین کاربرد را در این سبک از طراحی داخلی مدرن دارد.

 

 

طراحی مدرن

 

 

 

سبک معماری مدرن ملوانی یا دریایی

گرم، آرامش بخش و مثبت؛ طراحی داخلی ملوانی، نشان دهنده روحی است که یک خانه ساحلی در نیوانگلند دارد. معمولا طرح هایی که از این سبک استفاده می کنند مبتنی بر رنگ سفید یا ماسه است که در آن رنگ آبی به عنوان رنگ اصلی بر سایر رنگ ها ارجحیت دارد.

 

 

معماری مدرن به سبک اسکاندیناوی

یکی دیگر از سبک های مینیمال در حوزه طراحی داخلی که با خطوط سیال و تمرکز بر لوازم خانگی ارگانیک و طبیعی، به محبوبیت زیادی رسیده است. در بخش بزرگی از طراحی داخلی مدرن به سبک اسکاندیناوی، رنگ های سفید با رنگ های خاکستری به عنوان رنگ پایه مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 

طراحی مدرن

 

 

معماری مدرن به سبک شهری

تلفیقی از صفات متضاد و مختلف است. یک طراحی داخلی مدرن و شیک، پر زرق و برق با استفاده از رنگ هایی ساده که باعث سردرگمی نمی شوند. در این نوع معماری، از لوازم خانگی و مبلمان در سایزهای بزرگتر استفاده می کنند تا زیبایی مبلمان، بیشتر به چشم بخورد.
در دکوراسیون شهری اغلب به بیان هنری و خلاقانه نیاز است. در واقع دکوراتور یا معمار داخلی نیاز دارد خلاقیت بیشتری به کار ببرد تا این سبک از معماری مدرن را به کار بگیرد.

 

 

انواع فضاهای مدرن

فضاهای مدرن معمولا حالت خشک و سخت ندارند. درست است که در طراحی داخلی مدرن، اهتمام می شود که مینیمالیسم بر فضای خانه حاکم باشد اما این معنی را نمی دهد که فضاهای مدرن، نیاز به رنگ های سرد یا خشن دارند.
همانطور که گفته شد، فضاهای مدرن در بهترین حالت بهتر است با رنگ های خنثی، لوازم و اشیاء طبیعی طراحی شوند. انواع تن رنگ های سفید یا خاکستری، فیروزه ای، قهوه ای و یا بژ، می توانند گزینه مناسبی برای رنگ دیوار اتاق باشد.

 

 

آیا می توان طراحی داخلی کلاسیک را به همراه طراحی داخلی مدرن داشت؟

در پاسخ به این سوال، باید گفت بله می توان تلفیق این دو سبک را اعمال کرد اما باید نکاتی را دانست. در این سبک رعایت تعادل بسیار مهم است.
یعنی مثلا شما از یک میز ناهار خوری بسیار مدرن استفاده می کنید، بنابراین بهتر است به عنوان صندلی، از صندلی های چوبی کلاسیک استفاده کنید تا تعادل و روح حاکم بر خانه برهم نخورد. ترکیب رنگ های خنثی و نقش های رنگارنگ کلاسیک، می تواند بسیار زیبا و چشم نواز باشد.

 

 

نگاهی به انواع نشیمن های کلاسیک و سنتی با دکوراسیون مدرن

در چیدمان اتاق نشیمن های کلاسیک و سنتی، معمولا از لوازمی استفاده می کنند که حس و حال قدیمی و نوستالژی داشته باشد. اگر بخواهیم سبک معماری سنتی را با دکوراسیون مدرن، ترکیب کنیم، به نتایج جالبی خواهیم رسید.
بسیاری دوست دارند لوازم منزلشان بسیار مدرن و بر اساس آخرین تکنولوژی باشد اما فرشی که زیر این لوازم (میزها، صندلی ها و کمدها) استفاده می کنند، فرش ایرانی است. فرش ایرانی مثالی بسیار عالی از معماری کلاسیک در اتاق نشیمن های کلاسیک است که در صورت ترکیب شدن با معماری مدرن، می تواند منجر به خلق اتاقی زیبا شود.
اگر فکر می کنید که پس از مطالعه این مقاله نگاه درست تری به معماری داخلی خود خواهید داشت می توانید برای کسب مشاوره بیشتر با کارشناسان گروه طراحی و معماری هم آشیان تماس حاصل فرمایید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.
در تمامی مراحل طراحی و معماری داخلی شما از ابتدای انتخاب نوع ایده و اجرا گروه طراحی و معماری هم آشیان همراه شما خواهد بود و قطعا شما از نتیجه این همراهی شگفت زده خواهید شد.

معماری, طراحی , آرشیتکت, سبک مدرن, طراحی داخلی, هم آشیان, مهندسی معماری, گروه معماری هم آشیان , گروه طراحی و معماری هم آشیان, طراحی داخلی مدرن, دکوراسیون داخلی به سبک مدرن, معماری صنعتی, معماری مدرن ملوانی, معماری مدرن اسکاندیناوی, معماری مدرن سبک شهری


کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به گروه مهندسی هم آشیان میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]