گروه مهندسان هم آشیان

توضیحات کوتاه در مورد گروه مهندسان هم آشیان
FA
EN
ترفند هایی برای اجرای سبک مدرن در دکوراسیون منزل و معماری

ترفند هایی برای اجرای سبک مدرن در دکوراسیون منزل و معماری

در صنعت ساختمان و طراحی داخلی این روز ها شاهد این موضوع هستیم که مدرنیته نقش به سزایی داشته و از طرح های محبوب و مشهور دکوراسیون داخلی به حساب می آید. سادگی و کاربردی بودن این سبک باعث شده است این سبک از طراحی داخلی ماندگاری بالایی داشته باشد.

ویژگی خانه های مدرن این است که دارای خطوطی صاف و به دور از هر گونه تجملات و اضافه کاری هستند و در عین حال می توانند بسیار راحت و دنج باشند. در طراحی مدرن زیبایی شناسی دیگر محدود به یک استایل به خصوص نمی شود و در هر خانه ای با توجه به شرایط خودش طراحی داخلی انجام می شود.
گروه طراحی و معماری هم آشیان در این مقاله به شما ترفند هایی را آموزش می دهد تا بتوانید سبک مدرن دکوراسیون داخلی را اجرا کنید.

 

اجرای سبک مدرن در دکوراسیون منزل و معماری

 

استفاده از هنر مدرنیته

هنر مدرن تواسنته تا دیدگاه ایده آلیست و واقع گرایانه ی سنتی را کنار بزند تا اثر هنری را در قالب های رنگ های شاد و جذاب و قالب های نامتعارف بیان کند. هنر ابسترکت، کوبیسم و فاویسم عصاره ی هنر مدرن و دیدگاه مدرن هستند. دیدگاهی که رشد جوامع صنعتی و کنار زدن سنت ها و رسوم قدیمی را بیان می کند.
یک اثر هنری مدرن بزرگ بر روی دیوار، ترجیحا بدون قاب و یا با یک قاب بسیار ساده و مینیمال، تاثیر شگفت انگیزی در طراحی داخلی خواهد گذاشت.
همچنین استفاده از یک اثر هنری کوچک روی یک دیوار بزرگ هم می تواند گزینه ی جالبی باشد. اما استفاده از چندین اثر هنری روی دیوار، به خانه ی شما حالت گالری می دهد و با سبک مدرن دکوراسیون کاملا در تضاد است.

 

اجرای سبک مدرن در دکوراسیون منزل و معماری

 

دیوارهای خنثی

بعد از دوران معماری ویکتوریایی که در آن از کاغذ دیواری و رنگ روغنی روی دیوار ها استفاده می شد، معماری مدرن به سمت دیوار های خنثی با رنگ های ساکت حرکت کرده است. انتخاب رنگ هایی در طیف سفید یا خاکستری برای طراحی داخلی و نمای بیرونی خانه یکی دیگر از ترفندهای اساسی برای اجرای سبک مدرن دکوراسیون داخلی است.

 

اجرای سبک مدرن در دکوراسیون منزل و معماری

 

خطوط متمرکز

طراحی داخلی به سبک مدرن، بر صاف و ساده بودن خطوط در نمای داخلی خانه تمرکز دارد. خطوط افقی و عمودی که قدرتمندی که بر طراحی دکوراسیون و چیدمان منزل هم اثرگذار هستند. به عبارت دیگر لوازم داخلی منزل نیز باید طبق همین خطوط صاف و ساده چیده شوند و با آن ها مطابقت داشته باشند.

 

اجرای سبک مدرن در دکوراسیون منزل و معماری

 

عناصر صنعتی

اگر صنایع سیمان، آهن و شیشه به عنوان مصالح ساختمانی پیشرفت نمی کردند اصولا اکنون خبری از طراحی دکوراسیون به سبک مدرن نبود. بنابراین، حتما سعی کنید با استفاده از لوازم دکوری ساخته شده از جنس آهن یا استیل، به قلب و روح مدرنیسم ادای احترام کنید!

 

اجرای سبک مدرن در دکوراسیون منزل و معماری

 

شلختگی ممنوع

تمام میز عسلی ها، طاقچه ها، دیوارها و هر مکان قابل رویت دیگری در خانه را از هرگونه شلختگی و شلوغی پاک کنید. همیشه در طراحی داخلی به سبک مدرن، این اصل مینیمالیستی در خاطرتان باشد که «هرچه کمتر، بهتر». بنابراین مطمئن شوید که همه چیز را به خوبی ساماندهی کنید و شلختگی ها را از دیدرس خارج نمایید.

 

اجرای سبک مدرن در دکوراسیون منزل و معماری

 

رنگ های اصلی

استفاده از رنگ های اصلی (زرد، آبی و قرمز) از اصول بنیادی جنبش های هنری باهاوس و دی استجل محسوب می شد. در نتیجه، طراحی داخلی مدرن نیز به استفاده از رنگ ها به شکل جسورانه ای مشهور است. سعی کنید رگه هایی از رنگ های قرمز، زرد، آبی و یا سیاه و سفید در چیدمان داخلی و یا آثار هنری روی دیوار دیده شود.

 

اجرای سبک مدرن در دکوراسیون منزل و معماری

 

نقشه ی باز

یک اصل ضروری در معماری به سبک مدرن و دکوراسیون مدرن، استفاده از نقشه هایی است که فضای باز زیادی برای نمای داخلی خانه در نظر گرفته باشند. یک هال باز، آشپزخانه ی باز و اتاق پذیرایی باز کمک می کند تا ساختار های اضافی زیادی حذف شوند و همچنین هوای آزاد همیشه در خانه جریان داشته باشد. 

 

اجرای سبک مدرن در دکوراسیون منزل و معماری

 

پنجره های بزرگ

استفاده از پنجره های بزرگ و زیبا نه تنها در طراحی نمای بیرونی ساختمان اثر گذار است، بلکه باعث می شود خانه به شدت نورگیر شود. اجازه بدهید تا هوای تازه در خانه ی شما جریان داشته باشد و همچنین نور طبیعی سرتاسر خانه ی مدرن شما را در بر بگیرد.

امیدواریم این مقاله از گروه طراحی و معماری هم آشیان به شما کمک کند تا خانه ی خود را طبق اصول دکوراسیون مدرن طراحی کنید. همچنین شما می توانید بدون هیچ نگرانی و دغدغه ای تمامی اصول طراحی داخلی و دکوراسیون مدرن منزل خود را با اطمینان کامل به هم آشیان بسپارید.

معماری, طراحی , سبک مدرن, هم آشیان, سبک مدرنیته , معماری مدرن, گروه معماری هم آشیان , طراح داخلی, تاثیر رنگ ها بر طراحی , گروه طراحی و معماری هم آشیان, طراحی داخلی مدرن, معماری ویکتوریایی, ابسترکت, کوبیسم, فاویسم, طراحی داخلی به سبک مدرن, دکوراسیون مدرن


کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به گروه مهندسی هم آشیان میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]