گروه مهندسان هم آشیان

توضیحات کوتاه در مورد گروه مهندسان هم آشیان
FA
EN
انواع سبک معماری

انواع سبک معماری

از آنجایی که معماری دارای تاریخچه ای پربار است در نتیجه افراد مختلفی توانسته اند با ایجاد سبک های متنوع در معماری راه های جدیدی را در گسترش این حرفه ایجاد کنند. معماران مختلف در سراسر جهان وجود دارند که هر کدام دارای سبک مشخص و مخصوص به خود هستند.

آنها توانسته اند با آثار گرانبهایی که از خود به جا گذاشته اند در ترویج علم معماری بسیار کارآمد عمل کنند. امروزه میتوان با ایجاد گروه معماری و همفکری تعدادی از معماران ساختمان هایی در سبک های متنوع ایجاد کرد. می خواهیم شما را در این مقاله با انواع سبک های معماری و خصوصیات هر سبک بیشتر آشنا کنیم.

سبک ویکتوریا

این سبک از معماری مربوط به اواخر قرن نوزدهم می شود. با ایجاد انقلاب صنعتی این سبک از معماری برای ساخت خانه ها، تزئینات و بسیاری دیگر از اجزای ساختمان مورد استفاده قرار می گرفت. پنجره های ارسی و ایجاد شکل های نامتقارن ، رواق، سقف های شیبدار و استفاده از ترکیبات رنگی روشن در متریال های ساختمان از ویژگی های بارز این سبک از معماری است.

 

سبک معماری اسلامی

شروع ایجاد این سبک از خاورمیانه است. سبک اسلامی برای ایجاد ساختمان مساجد بسیار مورد توجه واقع شد. استفاده از قوسها و گنبدها و ایجاد حیاط های مرکزی را می توان در سبک معماری اسلامی مشاهده کرد. در این سبک بیشتر از سطوح دو بعدی استفاده می شده است. می توان قوس هایی هلالی، طرح های هندسی منظم را از ویژگی های مشخص در این سبک عنوان کرد.

معماری و طراحی از دیر باز در زندگی انسان ها نقش اساسی را داشته و با آنها عجین بوده است. معماری دارای سطح گسترده ای در فرهنگ ملل می باشد. می توان با طراحی در به وجود آمدن بنایی ماندگار در تاریخ برای همیشه ماندگار شد.

معرفی طراحان و معماری های خاص جهان


سبک رومانیایی

در اواخر قرن دهم معمار برجسته ای به نام نورمن توانست سبک متفاوتی را در معماری ایجاد کند که در اروپا همه گیر شد. این سبک دارای قوس های دایره ای و گرد در طراحی خود است. بیشتر از این سبک برای ساخت کلیساهای سبک رومی استفاده می شده است. استفاده از تزئینات سنگی از گل، قوس های بسیار، تکرار در استفاده از قوس های گرد و بسیاری دیگر، از مشخصاتی که معرف این سبک از معماری است.

سبک معماری

سبک باروک

سبک باروک را می توان در واقع سبکی جنبشی معرفی کرد. این سبک در اواخر قرن شانزدهم در ایتالیا توانست طرفداران بسیاری را برای خود ایجاد کند. بیشتر هدف از ایجاد سبک باروک نشان دادن جنبه نمایشی و ضد اصلاحات دولت در آن زمان بود. می توان از ویژگی ها و مشخصات بارز این سبک به ایجاد شکستگی های بسیار در برج ها، تزیینات هلالی و پیچیده در مرکز ساختمان، ایجاد ستون هایی به صورت زوج در ساختمان، دیوارهایی که به صورت تو رفته و برآمده ساخته شده بودند اشاره کرد. کاخ ورسای نمونه ای بارز از این سبک است.


سبک رنسانس

بعد از ایجاد سبک های کلاسیک در اروپا، سبکی به نام رنسانس ایجاد شد، که دارای ویژگی های مشخصی به صورت ساختمان هایی با پلان های مربع شکل، ایجاد طاق ها و گنبد در طراحی ساختمان ها، ایجاد ستون هایی به سبک رومی، تزیینات کلاسیک و ایجاد حیاط های مرکزی و محصور در ساختمان بود. در واقع هدف از ایجاد این سبک نشان دادن نحوه زندگی خانوادگی در آن زمان بود.

طراحی داخلی می تواند نقش موثری در ایجاد فضایی زیبا و آرامش بخش در پروژه های ساختمانی داشته باشد

طراحی داخلی ساختمان و نقش آن در شادابی

معماری ایرانی

معماری ایرانی در واقع قدمتی بسیار طولانی و چندین هزار ساله دارد که توانسته در جهان به زیبایی و ظرافت های معمارانه بسیاری شناخته شود. در واقع در معماری ایرانی شما می توانید مفاهیم عرفانی بسیاری را مشاهده کنید که در بسیاری دیگر از معماری ها دیده نخواهد شد.
در هر دوره ای از زمان معماری ایرانی توانست به زیبایی بدرخشد. ویژگی های مشخصی که در معماری ایرانی دیده می شود را می توان به این صورت عنوان کرد.

استفاده از ستون های بلند، گنبد، چهار طاق، حیاط های چهارگوش، برج های بالا رونده به سمت آسمان در مناره ها، طاق های تخم مرغی و بسیاری از تزیینات داخلی و آیینه کاری های متنوع در نقوش داخلی ساختمان ها و بسیاری از خصوصیات دیگر را می توان در معماری ایرانی مشاهده کرد.

سبک معماری

طراحی سنتی در معماری ایرانی

طراحی سنتی ایرانی نیز در بسیاری از مناطق ایران استفاده می شود که امروزه به معماری سنتی معروف است. در واقع طراحی سنتی ایرانی مختص به هر ناحیه و منطقه متفاوتی است. در هر کجای ایران می توانید طراحی سنتی ایرانی را مشاهده کنید. معماران بسیاری با تلفیق طراحی سنتی ایرانی و طراحی مدرن توانستند ساختمان هایی ایجاد کنند که بتواند از نظر زیبایی شناختی و سبکی متنوع مورد توجه واقع شود.

ایجاد گروه معماری یکی از بهترین راهکارها برای انتقال اطلاعات و ارائه طرح های متنوع است. گروه معماری می تواند ضعف های معماران را برطرف کند و نقاط قوت طراحی هر فرد را بیشتر نشان دهد.
امروزه گروه معماری متشکل از چند معمار است که می توانند در طراحی از خود ایده های متنوعی را ارائه دهند. در برخی از موارد نیز ممکن است سبک های جدیدی را از این طریق ایجاد کرد.

معماری, هم آشیان, سبک ویکتوریا, سبک معماری اسلامی, سبک رومانیایی, سبک باروک, سبک رنسانس, معماری ایرانی, طراحی سنتی در معماری ایرانی


کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به گروه مهندسی هم آشیان میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]