گروه مهندسان هم آشیان

توضیحات کوتاه در مورد گروه مهندسان هم آشیان
FA
EN
اسکیس چیست و آموزش اصول اسکیس در معماری

اسکیس چیست و آموزش اصول اسکیس در معماری

معماری و اسکیس (SKISS)، کاملا در موازای و دست به دست هم حرکت می کنند. نمی توان این دو را از یکدیگر جدا کرد به همین دلیل، اسکیس در معماری از اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار است. بدون اغراق، اولین و مهم ترین قدم در فرآیند طراحی، اسکیس است.

در واقع بدون هیچ برنامه ریزی و منطق، نمی توان کاری انجام داد و همه چیز از تفکر، خلاقیت و سپس اسکیس آغاز می شود. گروه معماری هم آشیان، نه تنها اسکیس را لازمه یک طرح فوق العاده می‌داند، بلکه معماران را هم تشویق به این امر می کند که در ادامه مطلب، بیشتر به این موضوع آشنا خواهید شد.
بسیاری فرانک گری را می شناسند؛ معماری بزرگ و مطرح که در تمامی پروژه های خود، همه چیز را از یک اسکیس آغاز کرده است. این طراحی انتزاعی ابتدا از خلاقیت ذهن او شکل می گیرد و سپس تبدیل به ماکت ها و شکل سه بعدی می شود. روشی که فرانک گری به کار می‌گیرد، بسیار شاعرانه است و به همین دلیل بسیاری راه او را دنبال می کنند.

 

آموزش اصول اسکیس در معماری

طراحی مدرن در معماری

مزایای اسکیس در معماری

نقش اسکیس در طراحی داخلی مدرن

 

 

اسکیس چیست؟ 

 

 

آموزش اصول اسکیس در معماری

یک معمار، با قلم های خود جادو می کند. در تیم هم آشیان، معماران ما به بهترین نحو این نکات را رعایت می کنند که در ادامه به آموزش اصول اسکیس در معماری اشاره خواهیم کرد. باور داریم این نکات می توانند کمکتان کنند.
1. با خم کردن مچ یا آرنج، مداد را جابجا نکنید
2. همواره کنترل را در اختیار داشته باشید و موقعیت‌تان را عوض نکنید
3. از خطوط متنوع استفاده کنید
4. کمی به طرح خود سرزندگی ببخشید؛ استفاده از کمی رنگ، مانعی ندارد
5. از رعایت بیش از حد تقارن خودداری کنید
6. بیش از حد سایه زنی نکنید
7. حتما یک آسمان آبی ترسیم کنید
8. نیمرخ طرح را حتما رسم کنید
9. از زوایای معکوس به طراحی خودتان نگاه کنید

 

 

طراحی مدرن در معماری

با پیشرفت فناوری، معماری به دنیای دیجیتال منتقل شده است. با این حال، طراحی همیشه بخش مهمی از فرآیند طراحی و توسعه بوده و همینطور هم باقی خواهد ماند. در بین اکثر معماران بزرگ، این اعتقاد وجود ندارد که معماران فقط باید به روش های طراحی رایانه‌ای اعتماد کنند.
البته همه موافق هستند که این ابزارهای دیجیتالی، کارمان را آسان و زیباتر می کنند اما کار با جوهر و کاغذ چیزی فراتر از لذتی خاص برای معمار است. علاوه بر این واقعا ترسیم دیجیتالی یک طرح، پیش از آنکه آن را به صورت دستی ترسیم کنیم، سخت است. بنابراین می توان گفت اسکیس در معماری، نه تنها الزام، بلکه مزیت محسوب می شود.

 

 

مزایای اسکیس در معماری

اسکیس در معماری، چهار مزیت بزرگ به همراه دارد.
• در فرآیند طراحی پروژه باعث صرفه جویی در وقت می شود
• به از بین رفتن مشکلات طراحی اولیه کمک می کند
• برای یک طوفان فکری و همفکری میان معماران فوق العاده است
• هرکسی می تواند طراحی کند
حرفه معماری همواره طوری بوده که نیاز به ایده های زیادی داشته و همین روال روز به‌روز بیشتر و بیشتر می شود. در واقع طراحی همیشه یکی از مهارت های اصلی این حرفه بوده است.
مهم نیست که پیشرفت فناوری در آینده به چه سمت و سویی خواهد رفت، از قدیم این اعتقاد وجود داشته که یک معمار باید خودش دست به کار شود و ترسیم کند تا نتیجه نهایی یک پروژه، مطابق میل و بی نظیر خلق شود.

 

اسکیس چیست؟

 

 

نقش اسکیس در طراحی داخلی مدرن

به طور کلی نه تنها در طراحی نما، بلکه در طراحی داخلی مدرن هم اسکیس اهمیت بسیار زیادی دارد. همه ما می دانیم اسکیس بیشترین کاربرد را در طراحی نما دارد اما نباید از سایر جنبه های آن هم غافل شد. اسکیس (Sketching)، چیزی فراتر از یک طراحی بر روی کاغذ است.
اگر دنبال یک ایده قوی و قدرتمند برای طراحی پروژه جدیدتان هستید، احتمالا بهترین کار، شروع کردن با اسکیس باشد. در طراحی همه چیز به ایده و خلاقیت ختم می شود.
گاها در حین کار به مشکلاتی برمی خوریم که این مشکلات چه مربوط به طراحی اولیه باشد یا مربوط به ایده ها و جزئیات، به وسیله اسکیس قابل حل هستند. اسکیس کمک می کند تا ایده ها، عملگرایی، تجسم خلاقیت معمار و نشان دادن تمام فعل و انفعالات، ممکن شود.
در واقع این سبک کمک می کند تا موضوعات و راه حل های اولیه را بهتر درک کنید. نه تنها این، بلکه الهام ایده های بی شمار جهت طراحی در برنامه های طراحی رایانه‌ای، از سایر مزایای اسکیس محسوب می شود. در کل اسکیس، ابزاری سودمند برای استفاده معماران و یا دانشجویان معماری که می خواهند دست به کارهای بزرگی بزنند، محسوب می شود.

 

اسکیس چیست؟

 


در صورتی که قصد دارید پروژه‌تان بی نظیر و منحصر به فرد باشد اما راهکاری برای ترسیم آن پیدا نمی کنید، می توانید با کارشناسان گروه طراحی و معماری هم آشیان تماس حاصل فرمایید تا ارائه بهترین راهکار، بتوانید به رویاهای ذهنتان نزدیک‌تر شوید.

معماری, طراحی , طراحی داخلی, طراحی نما, هم آشیان, گروه معماری هم آشیان , گروه طراحی و معماری هم آشیان, طراحی داخلی مدرن, اسکیس


کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به گروه مهندسی هم آشیان میباشد.

[ طراحی وب سایت و سئو | امپریال برند ]